NEXX Developer sponsorem LKS Goczałkowice-Zdrój, w którym gra Łukasz Piszczek.

Łukasz Piszczek – jeden z najlepszych polskich piłkarzy – po 14 latach spędzonych w Bundeslidze wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło… Niezmiernie nas to cieszy!  Zwłaszcza, że jesteśmy dumnym sponsorem klubu LKS Goczałkowice-Zdrój.

Piszczek występował w Bundeslidze od 2007 roku.  Zanim wyjechał do Niemiec urodzony w Czechowicach-Dziedzicach piłkarz reprezentował barwy Zagłębia Lubin, a przygodę z futbolem zaczął w LKS Goczałkowice-Zdrój. Od kilku lat wspiera ten klub radą i finansowo, zdarzało się, że pełnił obowiązki trenera, a wiele razy wspominał, że na zakończenie kariery chciałby też zagrać w jego barwach. Tam też działa prowadzona przez piłkarza i jego współpracowników akademia Borussii Dortmund dla najmłodszych.

“Goczałkowice są mi bliskie, nie tylko dlatego, że interesują mnie mecze LKS, ale bardziej dlatego, bo tu się wychowałem. Tu ukształtował się mój charakter, który doprowadził mnie do miejsca, gdzie jestem – mówił zawodnik dwa lata temu  podczas uroczystego ogłoszenia współpracy akademii z niemieckim klubem.

Spot promujący powrót mistrza pod linkiem

fot. facebook. mat. rmf.fm