nexx-logo-kontakt-www

Osiedle "Nowe Wiśniowe"

Projekt „Nowe Wiśniowe” to II – gi etap inwestycji „Wiśniowe Wzgórze” zlokalizowany w Gliwicach przy ul. Bogatki (os. Sikornik) . „Nowe Wiśniowe” to modernistyczna zabudowa wielorodzinna z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz nowoczesnych elementów wykończeniowych.

Dbałość o najmniejsze detale zarówno budynków jak i terenu wokół budynków sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Osiedle Nowe Wiśniowe to cztery budynki pięcio – i sześciokondygnacyjne, w których zaprojektowano łącznie 104 mieszkania o powierzchni od 48 do 88 m2. Mieszkania na parterach posiadają tarasy oraz ogródki, a na piętrach przestronne balkony. Na czwartych piętrach zaprojektowano mieszkania o niepowtarzalnych układach z tarasami o powierzchni do 35 m2. Standard wykończenia to m.in. systemowe ogrzewanie podłogowe, okna z roletami zewnętrznymi sterowanymi elektrycznie, atestowane drzwi wejściowe oraz niezbędne instalacje przyłączeniowe. Wszystkie budynki posiadają windę od poziomu -1, w którym zaprojektowano miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.

W obrębie osiedla znajdują się również naziemne miejsca postojowe. Lokalizacja osiedla jest idealna dla ceniących cisze i spokój w centrum miasta. Z większości okien rozpościerają się naturalne krajobrazy, a mieszkańcy osiedla chętnie korzystają np. z dostępnych ścieżek rowerowych. Przy osiedlu zaprojektowano mini park z placem zabaw i strefą fitness z myślą o rodzinnym relaksie.

Doskonała lokalizacja w pobliżu centrum – zapewniająca miejską energię i wszelkie atuty związane z korzyściami mieszkania w mieście (komunikacja, infrastruktura miejska), a jednocześnie zapewniająca spokój, kameralność, bezpieczeństwo i mnóstwo zielonej przestrzeni swoim mieszkańcom.
Wszystko to, co potrzeba by żyć dynamicznie i wygodnie. Połączenie bliskość przyrody i miejskich udogodnień zapewnia optymalne warunki życia. Dostęp do komunikacji, sklepów, opieki medycznej, edukacji i rozrywki. Właśnie w takim miejscu jest wygodnie żyć każdemu kto jednocześnie pracuje i lubi ze znajomymi wyjść na miasto.

Z myślą o wszystkich dbających o zdrowie fizyczne, formę i szukających wytchnienia na łonie natury powstała strefa fit, gdzie rodzice mogą oddać się fizycznej aktywności (na placu fitness) lub zatopić w ulubionej książce, podczas gdy ich dzieci bezpiecznie będą dokazywać na placu zabaw.

Strefa malucha na świeżym powietrzu zachęca dzieci do aktywnej zabawy z rówieśnikami, dodaje radości życia i umożliwia poznawanie przyrody. To jednocześnie bezpieczne dla dzieci środowisko, gdzie mogą dokazywać pod okiem rodziców i opiekunów. Wydatkowanie ogromnej energii przez najmłodszych na świeżym powietrzu to niezbędny warunek ich szczęśliwego dzieciństwa.

Oaza ciszy i spokoju. Osiedle o niezwykle atrakcyjnym usytuowaniu. Sąsiadujące z zieloną okolicą. Dodatkowo całodobowy monitoring i ogrodzenie stwarza zamkniętą enklawę, a innowacyjna architektura kaskadowa zapewnia mieszkańcom poczucie intymności i jednocześnie nieograniczony dostęp do światła naturalnego i rozległej panoramy.
Dopełnienie całości stanowią najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii budowlanych (doceniane i nagradzane przez fachowców), wysoki standard deweloperski (wykorzystano m.in. wysokiej jakości materiały, zastosowano pełną instalację teletechniczną, oszczędne i efektywne ogrzewanie – ciepło systemowe).