Gala rozdania nagród w Konkursie PZITB “Budowa Roku 2012”

Dnia 25 czerwca 2013 r. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Konkursu “Budowa Roku 2012”.

W tym prestiżowym dla branży budowlanej konkursie, który po raz dwudziesty trzeci został zorganizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy udziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, nagrodzone zostały firmy, które w roku 2012 osiągnęły wyróżniające się wyniki realizacyjne.
Nagrodzone obiekty budowlane charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Wśród laureatów konkursu znalazła się śląska firma NEXX Developer, specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć budowlanych. Przez Jury konkursu nagrodzona została za inwestycję Osiedle “Park Chopina” w Mysłowicach. Ten nowoczesny kompleks mieszkaniowy został zaprojektowany z uwzględnieniem najnowszych energooszczędnych technologii, a powstałe mieszkania posiadają rozwiązania architektoniczne, przyjazne dla rodzin, osób aktywnych i ceniących sobie bliskość zieleni. Dziewięć budynków wielorodzinnych od dwóch do pięciu kondygnacji, zaprojektowanych w luźnej zabudowie, charakteryzuje się funkcjonalnością nowoczesnej architektury i wysokimi standardami bezpieczeństwa.

Zdobywając nagrodę “Budowa Roku 2012” firma NEXX znalazła się w gronie czołowych firm branży budowlanej w Polsce.